حسین حاجیان فر

کارشناس ارشد تغذیه


کتاب

کتاب

کتاب جدید

اطلاعیه

نقشهاي امگا 3 در بدن

.DHA در درون غشايتمام سلولهاي بدن جاي ميگيرد ولي عمدتا غلظت هاي بالا آن در شبكيه چشم ، مغز و اسپرم يافت ميشود.DHA براي تكامل نرمال مغز و هوش و ادراك و قوه بينايي جنين و نوزادضروري است . بدن حتي از مقادير اندك DHA دريافتي از رژيم غذايي (200-100 ميليگرم درروز DHA براي بالغين ) كمال استفاده را مي كند و اين مقدار به نظر ميرسد كه براي حفظ سلامتي كافي باشد . با اين وجود زنان باردار و شيرده به خاطر نياز بالاي جنين و نوزاد ، مقادير بالاتري بايد دريافت كنند.يك كنفرانس بين المللي اخير دريافت حد اقل 300 ميليگرم DHA در روز را براي زنان باردار و شيرده توصيه كرده است.
EPA يك اسيدچرب امگا 3 فعال ضد التهاب است . بدن ، در حالت سلامت و به طور عادي ، در وضعيت غيرالتهابي به سر ميبرد و اين به خاطر وجود مقادير كافي EPA است كه آراشيدونيك اسيد راكه يك اسيد چرب التهاب زاي امگا 6 است ، كنترل ميكند . مطالعات جديد EPA را به عنوان فعالترين عامل تحريك كننده روح و روان در روغن ماهي معرفي ميكند اگر چه DHA هم دراين رابطه بي تاثير نيست . با اين وجود،بعضي معتقدند كه دريافت بسيار بالاي DHAدرمقايسه باEPA وضعیت رواني را بد تر ميكند. دربعضي مطالعات انجام شده ، دربيماران مبتلا به آرتريت روماتوئيد ، مصرف امگا 3 ، گرفتگي و التهاب مفاصل را كاهش داده است و بعضي بيماران توانسته اند مصرف داروهاي ضد التهاب همچون آسپيرين وايبوپروفن و ساير داروهاي ضد التهاب غير استروئيدي را قطع كنند. بعضي مطالعات نيزتاثير مثبت امگا 3 را در بيماري كرون ، لوپوس اريتماتو و آسم نشان داده اند.

تاثير امگا 3 بر كاهش بروز بيماريهاي قلبي عروقي:
رابطه بين افزايش سطحی تري گليسيريد خون و بيماريهاي ايسكميك قلب در مطالعات متعدد به اثبات رسيده است .مطالعه (Hokanson & Austin 1996)نشان داد كه mmol/L1 افزايش در سطح TG ، خطر بروز بيماريهاي قلبي عروقي را 14% در مردان و 37% در زنان افزايش مي دهد.
براي درمان هايپر تريگليسيريدمي ، بايد سطح TG را به زير mg/dL 200برسانيم . البته در ديابت اين مقدارزير mg/dL150است . علاوه بر كاهش وزن ، اصلاح رژيم غذايي و شيوه زندگي و ترك سيگار و الكل ، مصرف روغن ماهي براي اين منظور توصيه شده است.
به طور كلي باور بر اين است كه يك رژيم غذايي مناسب كه حاوي روغن ماهي هم باشد ميتواند خطربروز بيماريهاي قلبي عروقي را كاهش دهد.در مطالعه كارآزمايي Dart ، مصرف روغن ماهي در بيماران قلبي ، ميزان مرگ و مير را در طي 2 سال كاهش داد.
تري گليسيريد خون كه ناشي از چربي رژيم غذايي است ، بعد از صرف هر وعده غذايي افزايش مي يابد و با توجه به اين كه جذب چربي 6-4 ساعت طول ميكشد و اين كه هر فرد 3 وعده در روز غذاميخورد ، ميزان TGخون تقريبا هميشه يكنواخت است و ميزان بالا رفتن آن با درجه بروزآترواسكلروز رابطه مستقيم دارد . بعضي مطالعات نشان ميدهد كه حتي مقادير كم مصرف روغن ماهي ميتواند از ميزان بالا رفتن TG خون بعد از صرف غذا بكاهد.اين اثر وابسته به دوز مصرفي است و با دوزهاي بالاتر روغن ماهي ، مقدارTG بعد از غذا بيشتر پايين مي آيد. مطالعات حاكي از آن است كه هم EPA و هم DHA در اين رابطه موثرند.

EPA چسبندگي پلاكتها و بروز لخته خون را كاهش مي دهد و اين يكي از مهمترين فوايد ايناسيد چرب است .EPA و DHA همچنين با افزايش سطح HDL خون ، از بروز پلاك اترواسكلروزمي كاهند. اسيد هاي چرب امگا 3 و ايكوزانوئيدهاي ناشي از آن ، توانايي شل كردن عروق خوني و در نتيجه افزايش جريان خون را دارند كه اين اثر مي تواند با خون رساني بيشتربه قلب از آنفاركتوس ميوكارد بكاهد.
آدرس مطب : خیابان طیب مجتمع مهتاب 8 طبقه 3
تلفن : 32236110 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ISI مقالاتصفحه اصلیپیامهای کاربرانسوالات پزشکیمطالب و مقالاتلیست جایگزینمروری کوتاه در تاريخ بارکنترل و نظارت بر مواد غذا