حسین حاجیان فر

کارشناس ارشد تغذیه


کتاب

کتاب

کتاب جدید

اطلاعیه

اهمیت مصرف صبحانه در دوران کودکی

یکی از وعده های غذایی مهم که کمتر به آن اهمیت داده می شود صبحانه است.

مصرف صبحانه به کودکان کمک می کند تا ساعاتی که در مدرسه می گذرانند دروس را بهتر یاد گیرند ، قدرت تمرکز و توانایی ذهنی و کارکردی فرد را بالا می برد. خوردن یک وعده صبحانه کامل به دلیل تامین نیازهای غذایی باعث کنترل وزن و پایین آمدن سطح کلسترول خون می شود و ناراحتی های گوارشی را از بین برده و جذب ویتامین ها را افزایش می دهد.

گاهی اوقات کودکان در سال های اول یا دوم ورود به مدرسه نمی توانند صبحانه بخورند البته این مشکل در پاییز بیشتر مشاهده شده ، این کودکان معمولا" وظیفه شناس بوده و آنچنان تحت تاثیر هیبت کلاس و جمعیت و معلم خود قرار گرفته که نمی تواند صبح ها قبل از رفتن به مدرسه صبحانه خود را بخورند.

اگر والدین کودک را مجبور به خوردن کنند به احتمال زیاد آنرا در راه مدرسه یا در خود مدرسه استفراغ می کند و این مسئله ناراحتی دیگری نیز برای او ایجاد می کند . بهترین کار این است که کودک را موقع صبحانه به حال خود بگذارید شاید او تنها بتواند شیر یا آب میوه خود را بخورد پس اجازه دهید فقط آنرا بنوشد پس کودک را به حال خود بگذارید تا زودتر ناراحتیش برطرف گردد و قادر به خوردن صبحانه خواهد شد.

چنین کودکی موقع ناهار معمولا" خیلی خوب خواهد خورد و پس از آن با خوردن شام مفصل جبران آنچه را که صبح نخورده خواهد نمود. بتدریج که کودک با محیط مدرسه و با معلم جدیدش خو گرفت ، موقع خوردن صبحانه احساس گرسنگی بیشتری خواهد کرد.


آدرس مطب : خیابان طیب مجتمع مهتاب 8 طبقه 3
تلفن : 32236110 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ISI مقالاتصفحه اصلیپیامهای کاربرانسوالات پزشکیمطالب و مقالاتلیست جایگزینمروری کوتاه در تاريخ بارکنترل و نظارت بر مواد غذا