حسین حاجیان فر

کارشناس ارشد تغذیه


کتاب

کتاب

کتاب جدید

اطلاعیه

پروتئین

پروتئین ها :
این مواد گروه دیگری از ماکرونوتریتها یا درشت مغذی ها هستند که در ساختمان آنها چهار عنصر کربن ، هیدروژن ، اکسیژن و نیتروژن شرکت دارد . پروتئین ها از واحدهای ساختمانی به نام اسیدآمینه که به هم پیوند دارند بوجود می آید. اسیدهای آمینه 20 عدد بوده که از تنوع و ترکیب تعداد مختلف آنها پروتئین های مختلف ایجاد می گردد .اسیدهای آمینه به دو گروه ضروری و غیرضروری تقسیم می شوند که گروه ضروری باید حتما" در رژیم غذایی ما وجود داشته باشد و گروه غیرضروری در بدن انسان از سایر اسیدهای آمینه ساخته می شود . پروتئین ها حدود 15 20 % از انرژی روزانه ما را تأمین می کنند و در هر گرم آن 4 کیلوکالری انرژی تولید می شود . در بعضی از موارد مثل استرس و بیماریها نیاز به پروتئین افزایش پیدا می کند. تمامی آنزیمها ، مولکول های حمل کننده مواد غذایی ، ماده داخل سلولی ، مو و ناخن همگی از جنس پروتئین هستند .

بیشترین نقش پروتئین ها در بدن نقش ساختاری است و فقط در شرایطی که بدن دچار کمبود شدید انرزی می باشد از پروتئین به عنوان سوخت استفاده می کند . پروتئین دریافتی بدن از طریق منابع حیوانی و گیاهی تأمین می شود که با توجه به اینکه ساختار بدن جانوران به انسان نزدیک تر است به همین دلیل پروتئین های حیوانی هم برای انسان باارزش تر و تأمین کننده بهتر نیازهای اسیدآمینه بدن می باشد . پروتئین های مناسب برای بدن ، تخم مرغ ، شیر و بعد گوشت می باشد که دارای ارزش بیولوژیکی بالایی می باشد.

دیگر منابع پروتئین ها عبارتند از حبوبات ، غلات و سبزیجات که البته همه اسیدهای آمینه مورد نیاز بدن را ندارند و برای اینکه مناسب بدن شوند بهتر است از ترکیب آنها استفاده شود . به عنوان مثال می توان از ترکیب حبوبات و غلات استفاده کرد .هضم پروتئین ها در بدن ، از معده توسط اسید معده و آنزیم پپسین شروع شده و بعد در روده تحت تأثیر آنزیم های هضمی پانکراس قرار گرفته و تبدیل به اسیدهای آمینه شده و جذب بدن می گردند . در بدن محلی برای نگهداری اسیدهای آمینه وجود ندارد و این مواد اگر در ساخت پروتئین جدید بکار گرفته نشوند باید سوخته شوند .


آدرس مطب : خیابان طیب مجتمع مهتاب 8 طبقه 3
تلفن : 32236110 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ISI مقالاتصفحه اصلیپیامهای کاربرانسوالات پزشکیمطالب و مقالاتلیست جایگزینمروری کوتاه در تاريخ بارکنترل و نظارت بر مواد غذا