حسین حاجیان فر

کارشناس ارشد تغذیه


کتاب

کتاب

کتاب جدید

اطلاعیه

اسیدفولیک

این ویتامین در سال 1941 از برگ اسفناج استخراج گردید . این ویتامین یک کریستال زردرنگ است که در آب سرد حل شده و در آب گرم نیز نسبتا" حل خواهد شد.

از ویتامین های محلول در آب است و نسبت به گرما ، اسید ، اکسیداسیون و نور حساس است و از بین می رود.جذب آن در ابتدای روده انجام می شود. نیمی از ذخایر اسیدفولیک در بدن در کبد می باشد که برای حدود 4 5 ماه نیاز را تأمین می نمایدو دفع آن نیز از طریق کلیه ها صورت می گیرد .

کارکردهای این ویتامین در بدن عبارت است از :
- در ساخت DNA به عنوان حمل کننده گروه متیل
- در ساخت هم
- تغییر در اسیدآمینه

کمبود آن باعث کم خونی می شود همچنین در زنان باردار در صورت کمبود باعث نقص لوله عصبی نوزاد و همچنین باعث اختلالاتی در لوله گوارش می شود. در تقسیم سلول هایی مثل گلبول های قرمز و مخاط روده نقش دارد .

کمبود آن ناشی از مصرف نا کافی ، پیری ، عدم مصرف غذاهای تازه، مصرف برخی داروها، بیماری کبدی ، حامگلی، نارسایی کلیه، کمبود B12، وجود مواد اکسید کننده در غذا ، اختلال در جذب و افزایش نیاز می باشد. از منابع آن سبزیجات سبز تیره مثل اسفناج ،بروکلی ، جگر،دل و قلوه و مخمر می باشد از دیگر منابع آن انواع گوشت ها ،شیر و تخم مرغ و پرتقال است.


آدرس مطب : خیابان طیب مجتمع مهتاب 8 طبقه 3
تلفن : 32236110 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ISI مقالاتصفحه اصلیپیامهای کاربرانسوالات پزشکیمطالب و مقالاتلیست جایگزینمروری کوتاه در تاريخ بارکنترل و نظارت بر مواد غذا