حسین حاجیان فر

کارشناس ارشد تغذیه


کتاب

کتاب

کتاب جدید

اطلاعیه

سدیم

عمده ترین کاتیون موجود در مایع خارج سلولی است که در بیشتر شیره های گوارشی به میزان زیاد وجود دارد. 35-40% سدیم بدن در استخوان ها می باشد. سدیم هدایت پیام های عصبی و انقباضات ماهیچه ای را کنترل می کند. از راه روده جذب شده و در کلیه ها مجددا" تصفیه می گردد و بازجذب می شود تا مقدار آن در خون ثابت باشد.

حدود 90 -95% سدیم دفعی از طریق ادرار دفع می شود. میزان سدیم دفعی در روز با میزان سدیم جذبی برابر است . هورمون استروژن می تواند باعث تجمع و احتباس سدیم و آب در بدن گردد. مقدار سدیم در بدن توسط مکانیسم های مختلفی تنظیم می گردد از جمله سیستم رنین آنژیوتانسن و هورمون آلدسترون است. میزان سدیم در عرق ناچیز است اما در مرحله اول گرما که بدن هنوز تطابق پیدا نکرده است مقداری سدیم دفع می گردد که باید به آن توجه شود.

میزان نیاز به سدیم حدود 200 میلی گرم در روز است و دریافت بیش از حد سدیم باعث ادم و ایجاد فشار خون می گردد . بیشترین حدی که برای دریافت نمک طعام در روز توصیه می گردد حدود 6 گرم در روز است . عمده ترین منبع دریافت سدیم هم نمک طعام می باشد.

3 گرم نمک دریافتی روزانه در غذاها به طور طبیعی وجود دارد . 3 گرم در حین فراوری اضافه می گردد و 4 گرم توسط خود افراد اضافه می شود که باید این مقدار مورد توجه قرار گیرد و از مصرف آن خودداری کرد. غذاهای پروتئینی نسبت به سبزیجات و غلات ، سدیم بیشتری دارند و در میوه ها اصلا" وجود ندارد.

علائم کمبود سدیم شامل تهوع ، استفراغ ، سردرد ، ادم پا ، گیجی و اختلالات ذهنی است. گرفتگی عضلات شکم ، کاهش حس چشایی و اشتها و تکانهای غیر ارادی نیز از علائم دیگر آن می باشد .


آدرس مطب : خیابان طیب مجتمع مهتاب 8 طبقه 3
تلفن : 32236110 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ISI مقالاتصفحه اصلیپیامهای کاربرانسوالات پزشکیمطالب و مقالاتلیست جایگزینمروری کوتاه در تاريخ بارکنترل و نظارت بر مواد غذا